Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 14 чоловік

Роль нетрадиційного малювання в розвитку творчості дитини

Дата: 15 травня 2020 о 11:34

Роль нетрадиційного малювання в розвитку творчості дитини

Більшість дорослих людей у своїх навичках образотворчого мистецтва досягає не багато чого поверх того, що вони вміли до 9-10 років життя. Якщо такі навички розумової діяльності як мова, мислення, почерк під час дорослішання людини змінюються й удосконалюються, то розвиток навичок малювання в більшості припиняється в ранньому віці. І якщо діти малюють, як діти, то багато дорослих теж малюють, як діти, яких би результатів вони не досягали в інших сферах. Крім того, зазвичай дорослі зі страхом сприймають пропозицію що-небудь намалювати. Причина даного явища — в загальноприйнятій культурі нашого суспільства. Адже набагато важливіше вміти читати й писати, ніж малювати. Тому й не варто дивуватися тому, що дорослі не вміють малювати, а діти, закінчивши початкову школу, припиняють займатися образотворчою діяльністю й, таким чином, зупиняють розвиток навичок малювання.

Але, як показує досвід, наявність творчих здібностей відіграє в житті людини немаловажну роль, починаючи від формування особистості й закінчуючи становленням фахівця, сім’янина, громадянина.За даними опитування, діти в п’ятирічному віці дають 90 % оригінальних відповідей, у семирічному — 20 % , а дорослі — лише 2 % . Це саме ті, хто витримав тиск соціуму й залишився творчою особистістю. Цифри змушують замислитися про те, як важливо не пропустити момент і не відхилити людину від творчої діяльності, а навпаки наблизити до неї, зацікавити, навчити бачити й реалізовувати свої можливості.

Наведу приклад. Як би ви відповіли мені на запитання: «Для чого зайцю такі великі вуха?» Більшість не задумуючись дає правильну відповідь: «Щоб швидше вловлювати звук і краще чути». А 5-річні діти на занятті дали ще й таку: «Щоб бути красивим». Чи багато з вас бачать красу у довгих заячих вухах? А ваші діти бачать! Тому що вони – творчі особистості! Саме в дитинстві закладається фундамент творчої особистості, саме тоді закріплюються моральні норми поводження в суспільстві, формується духовність.

Образотворча діяльність — один з видів художніх занять, де дитина творить сама, а не просто розучує й виконує створені кимось вірші, пісні, танці. Творчість не може існувати під тиском і насильством. Вона повинна бути вільною, яскравою і неповторною. Не розстаючись із олівцями, фломастерами, фарбами, дитина непомітно для себе вчиться спостерігати, порівнювати, думати, фантазувати. Нестандартні підходи до організації образотворчої діяльності дивують і захоплюють дітей, тим самим викликаючи прагнення займатися такою цікавою справою.

Оригінальне малювання розкриває творчі можливості дитини, дозволяє відчути фарби, їхній характер і настрій. І зовсім не страшно, якщо ваш маленький художник забрудниться, головне — щоб він отримував задоволення від спілкування з фарбами і радів результатам своєї праці.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.